Poddając się zabiegowi chirurgicznemu pacjent powierza swoje zdrowie i życie wykonującemu go personelowi medycznemu. Ma uzasadnione prawo wymagać aby zarówno lekarze, jak i personel pomocniczy wykonywali swoje obowiązki z należytą starannością, zaś w przypadkach odwrotnych po jego stronie rodzi się prawo do uzyskania rekompensaty za doznaną krzywdę. Oprócz pośpiechu, nieuwagi czy niedopatrzenia personelu przyczynami tego typu błędów mogą być również pozostawienie wykonującego zabieg operacyjny rezydenta bez nadzoru specjalisty czy niedoświadczenie instrumentariusza.

Pozostawienie narzędzi chirurgicznych (np. nożyczki chirurgiczne, pęseta, pean) czy materiałów opatrunkowych (np. gazy chirurgicznej) w ciele pacjenta to błędy medyczne budzące duże kontrowersje w społeczeństwie. Oprócz konieczności poddania się reoperacji mogą doprowadzić do poważnego rozstroju zdrowia pacjenta i skazują go na dodatkowy ból i cierpienie.

Osobom poszkodowanym zapewniamy pełen zakres obsługi prawnej w celu uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia.

Nie pobieramy przy tym żadnych opłat z góry, a jedynie prowizję od uzyskanej kwoty. Nasi Klienci mają zatem pewność maksymalnych starań z naszej strony.

Jeżeli masz wątpliwości czy należy Ci odszkodowanie skontaktuj się z nami. Weryfikacja sprawy jest całkowicie bezpłatna.

Jakie sprawy obsługujemy